آموزش کم کردن حجم ویدئو بدون کاهش کیفیت با هندبریک

 

کاهش حجم ویدئو بدون افت کیفیت با هندبریک

 

هندبریک : یکی از موارد بسیار مهم برای سرعت انتقال ویدئو حجم ویدئوی مورد نظر است. همچنین حجم بیشتر فایل ها موجب می‌شود زودتر فضای حافظه ی داخلی و هارد دستگاه شما پر شود. افرادی که با دوربین های حرفه ای و یا گوشی های هوشمند که دوربین های با کیفیتی دارند ، فیلمبرداری می‌کنند احتمالاً زیاد با این مشکل مواجه شده اند.

چه به عنوان تولید کننده محتوا (Content Creator) و چه به عنوان ارائه دهنده ی ویدئو مثل دانشجو یا استاد و دانش آموز و ….

حجم ویدئو بسیار حائز اهمیت است. به عنوان مثال یکی از دغدغه های تولید کنندگان محتوا در ایران همین مورد است چون با توجه به عدم دسترسی به اینترنت مطلوب و با کیفیت در اکثر نقاط ایران و محدودیت های موجود در استفاده از پلتفرم های خارجیِ آپلود ویدئو مثل یوتیوب و اینستاگرام و …… ، ادیتورها و تولید کنندگان محتوا مجبور هستند حجم ویدئو ها را کمتر کنند زیرا پروسه آپلود ویدئو با این شرایط بسیار طولانی تر خواهد شد که این نشان دهنده کلیدی بودن یک نرم افزار کاربردی مثل هندبریک است.

همچنین برخی از پیامرسان ها و شبکه های اجتماعی مثل واتساپ محدودیت حجم ارسال ویدئو دارند که برای ارسال آن نیاز به کم کردن حجم فایل دارید.

احتمالاً برای اینکار از ویرایشگر (Editor) خود پیامرسان قبل از ارسال استفاده می کنید اما متاسفانه ویرایشگر پیامرسان ها معمولاً به اندازه ی کافی حجم ویدئو را کم نمی‌کنند و یا به قدری کیفیت ویدئو را پایین می آورد که از ارسال آن منصرف می‌شوید.

 

 

هندبریک

 

 

نرم افزار های زیادی برای کم کردن حجم ویدئو وجود دارند. اما اکثراً عملکرد مشابه با ادیتور های پیامرسان ها و شبکه های اجتماعی دارند و به شدت با افت کیفیت تصویر مواجه خواهید شد.

ما در مجموعه‌ ی دنیای ارتباط نرم افزار های زیادی برای کاهش حجم ویدئو را تست و بررسی کردیم و نرم افزاری که بهترین عملکرد را بین همه‌ی اپلیکیشن های کاهش حجم فیلم داشت نرم افزار کاملاً رایگان به اسم هندبریک (HandBrake) بود که علی رغم کاهش حجم چشمگیر، تفاوت محسوسی در خروجی کیفیت تصویرِ کم حجم شده نسبت به فایل اصلی نداشت. نرم افزار هندبریک برای سیستم عامل های محبوب مثل ویندوز، مک و لینوکس عرضه شده و از این بابت نگرانی نخواهید داشت.

 

 

 

هندبریکدر ویدئویی که توسط مجموعه‌ی دنیای ارتباط تهیه شده و در انتهای این مقاله برای شما قرار دادیم، صفر تا صد نصب ، اجرا و خروجی گرفتن نرم افزار هندبریک آموزش داده شده است.

نرم افزار هندبریک (HandBrake) را می‌توانید از وبسایت رسمی تولید کننده همین اپلیکیشن و یا چنل تلگرام ما دانلود کنید.

 

 

 

 

برای خرید لپ تاپ یا مشاوره رایگان و تخصصی با دنیای ارتباط از طریق سایت و واتساپ در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.